$5.49
Color Matched Screws (32-Pack) - GAAC0232YY
$5.49
Key Features
Includes 32 2" screws and one 1" compatible drill bit
For mounting over 1/2" to 3/4" drywall on wood stud or directly to bare wood studs
One pack will mount one 8-foot GearWall® Panel or four 4-foot GearTrack® Channels
Description
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Includes 32 2" screws and one 1" compatible drill bit
For mounting over 1/2" to 3/4" drywall on wood stud or directly to bare wood studs
One pack will mount one 8-foot GearWall® Panel or four 4-foot GearTrack® Channels
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | - |
| Carton Depth | 1 11/16 |
| Carton Height | 5 3/4 |
| Carton Width | 2 3/4 |
| Gross Weight | 0 |
| Net Weight | 0.0 |
| Carton Depth(IN,inches) | 1.6875 |
| Carton Height(IN,inches) | 5.7500 |
| Carton Width(IN,inches) | 2.7500 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 0 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 40 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 40 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 2.75" Wide |
| Height | 5.7" Tall |
| Depth | 1.67" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.










