$74.99
28" Hardwood Top - GAAC28HWGX
$74.99
Key Features
3/4" thick solid hardwood
Fits all Ready-To-Assemble Modular GearBoxes and GearDrawers
27-3/4" W x 3/4" H x 17-3/4" D
1-year limited warranty
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
3/4" thick solid hardwood
Fits all Ready-To-Assemble Modular GearBoxes and GearDrawers
27-3/4" W x 3/4" H x 17-3/4" D
1-year limited warranty
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 27.75 in. |
| Height | 0.75 in. |
| Length | - |
| Weight | 10.7 lbs. |
| Carton Depth | 22 1/16 |
| Carton Height | 1 1/16 |
| Carton Width | 32 3/16 |
| Gross Weight | 11 |
| Net Weight | 10.7 |
| Depth(IN,inches) | 17.7500 |
| Net Weight(LB,pounds) | 11 |
| Carton Depth(IN,inches) | 22.0625 |
| Carton Height(IN,inches) | 1.0625 |
| Carton Width(IN,inches) | 32.1875 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 11 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 32.75 in. |
| Shipping Height | 5.75 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 50.7 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 50.7 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 27.75" Wide |
| Height | 0.75" Tall |
| Depth | 17.75" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.












