$39.99
GearRod Accessory - GAAC36GRDSS
Features
Specifications
Features
Holds up to 90 lbs
36" W x 3-1/2" H x 2" D
For use with models GAJG36GRDG, GAJG36FDYG and GAJG36FDZW
Specifications
Other
| Assembly Required | Yes |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Number of Pieces Included | 1 |
| Style | Cabinet Accessories |
| Type of Component | Wall System Accessories |
| Warranty | Lifetime Limited |
Dimensions & Weight
| Width | 36 in. |
| Height | 3.5 in. |
| Length | - |
| Weight | 90 lbs. |
| Carton Depth | 2 9/16 |
| Carton Height | 36 13/16 |
| Carton Width | 2 9/16 |
| Gross Weight | 2 |
| Net Weight | 0.0 |
| Depth(IN,inches) | 2.0000 |
| Carton Depth(IN,inches) | 2.5625 |
| Carton Height(IN,inches) | 36.8125 |
| Carton Width(IN,inches) | 2.5625 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 2 |
| Adjustable Height | No |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 41 in. |
| Shipping Height | 8.5 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 130 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 130 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 36" Wide |
| Height | 3.5" Tall |
| Depth | 2" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.










