$239.99
6' Wide 9-Outlet Workbench Powerstrip - GAAC68PSDW
Specifications
Certifications
Certifications
Prop 65
NSF® Certified
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 72 in. |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 18.6 lbs. |
| Carton Depth | 73 13/16 |
| Carton Height | 5 15/16 |
| Carton Width | 6 5/8 |
| Gross Weight | 22 |
| Net Weight | 18.6 |
| Net Weight(LB,pounds) | 19 |
| Carton Depth(IN,inches) | 73.8125 |
| Carton Height(IN,inches) | 5.9375 |
| Carton Width(IN,inches) | 6.6250 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 22 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 77 in. |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 58.6 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 58.6 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 72" Wide |
| Height | 4" Tall |
| Depth | 2.5" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.













