$39.99
Entryway GearTrack® Pack - GAGP32PAEY
$39.99
Key Features
Two Scoop Hooks each hold up to 25 lbs
32" W x 6" H when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Lifetime limited warranty on hooks and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Description
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Two Scoop Hooks each hold up to 25 lbs
32" W x 6" H when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Lifetime limited warranty on hooks and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 32 in. |
| Height | 6.25 in. |
| Length | - |
| Weight | 4.2 lbs. |
| Carton Depth | 39 1/2 |
| Carton Height | 3 11/16 |
| Carton Width | 7 1/2 |
| Gross Weight | 6 |
| Net Weight | 4.2 |
| Depth(IN,inches) | 4.5000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 4 |
| Carton Depth(IN,inches) | 39.5000 |
| Carton Height(IN,inches) | 3.6875 |
| Carton Width(IN,inches) | 7.5000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 6 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 37 in. |
| Shipping Height | 11.25 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 44.2 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 44.2 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 32" Wide |
| Height | 6.25" Tall |
| Depth | 4.5" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.










