$89.99
Bike GearTrack® Pack - GAKT48BKGY
$89.99
Key Features
Vertical Bike Hook holds up to 30 lbs
48" W x 6" H when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Gladiator Claw™ Advanced Bike Storage Hook holds up to 50 lbs
Lifetime limited warranty on hooks and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Description
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Vertical Bike Hook holds up to 30 lbs
48" W x 6" H when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Gladiator Claw™ Advanced Bike Storage Hook holds up to 50 lbs
Lifetime limited warranty on hooks and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 48 in. |
| Height | 7.38 in. |
| Length | - |
| Weight | 6.2 lbs. |
| Carton Depth | 7 1/2 |
| Carton Height | 11 7/16 |
| Carton Width | 49 5/16 |
| Gross Weight | 12 |
| Net Weight | 6.2 |
| Depth(IN,inches) | 10.2500 |
| Net Weight(LB,pounds) | 6 |
| Carton Depth(IN,inches) | 7.5000 |
| Carton Height(IN,inches) | 11.4375 |
| Carton Width(IN,inches) | 49.3125 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 12 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 53 in. |
| Shipping Height | 12.38 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 46.2 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 46.2 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 48" Wide |
| Height | 6" Tall |
| Depth | 10.25" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.











