$74.99
Flex Cabinet System Caster Kit - GANA04CKMX
$74.99
Key Features
Includes four casters (two front, locking casters, and two rear, swivel casters)
Supports up to 250 lbs per caster
Limited lifetime parts warranty
Fits Gladiator® Flex 24" 2-Door Base Cabinet or Flex 24" 1-Drawer 2-Door Base Cabinet
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Includes four casters (two front, locking casters, and two rear, swivel casters)
Supports up to 250 lbs per caster
Limited lifetime parts warranty
Fits Gladiator® Flex 24" 2-Door Base Cabinet or Flex 24" 1-Drawer 2-Door Base Cabinet
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 6.3 lbs. |
| Carton Depth | 6 3/4 |
| Carton Height | 5 1/8 |
| Carton Width | 10 7/8 |
| Gross Weight | 7 |
| Net Weight | 6.3 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 46.3 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 46.3 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 12.125" Wide |
| Height | 2.75" Tall |
| Depth | 14" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.









