$21.99
Flex Cabinet System Bracket - GANA201BMS
$21.99
Key Features
Limited lifetime parts warranty
20” W x 3/4” H x .72” D
Brackets allow Flex Cabinets to be hung and repositioned on Gladiator® wall systems for storage versatility
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Limited lifetime parts warranty
20” W x 3/4” H x .72” D
Brackets allow Flex Cabinets to be hung and repositioned on Gladiator® wall systems for storage versatility
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 1.5 lbs. |
| Carton Depth | 5 5/16 |
| Carton Height | 1 13/16 |
| Carton Width | 21 1/16 |
| Gross Weight | 2 |
| Net Weight | 1.5 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 41.5 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41.5 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 20" Wide |
| Height | 0.75" Tall |
| Depth | 3.375" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.








