$89.99
24" Flex Cabinet System Worktop - GANA24HWMX
$89.99
Key Features
3/4" thick solid hardwood
Fits Flex 24" 2-Door Base Cabinet or Flex 24" 1-Drawer 2-Door Base Cabinet
1-year limited warranty
24” W x 3/4” H x 16” D
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
3/4" thick solid hardwood
Fits Flex 24" 2-Door Base Cabinet or Flex 24" 1-Drawer 2-Door Base Cabinet
1-year limited warranty
24” W x 3/4” H x 16” D
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 6.8 lbs. |
| Carton Depth | 18 7/16 |
| Carton Height | 2 15/16 |
| Carton Width | 26 1/4 |
| Gross Weight | 9 |
| Net Weight | 6.8 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 46.8 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 46.8 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 24" Wide |
| Height | 0.75" Tall |
| Depth | 16" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.









