$13.99
Rack Shelf Liner 2-pack for 18" Shelves - GASL182PHB
$13.99
Key Features
23" wide x 16" deep (each)
10-year limited warranty
Compatible with Gladiator® 48" & 60" Wide Heavy Duty Rack Shelving
Description
Create a level surface for small items with a sturdy Rack Shelf Liner that can stand up to heat and light exposure.
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
23" wide x 16" deep (each)
10-year limited warranty
Compatible with Gladiator® 48" & 60" Wide Heavy Duty Rack Shelving
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 23 in. |
| Height | 0.04 in. |
| Length | 16 in. |
| Weight | 1 lbs. |
| Carton Depth | 24 3/8 |
| Carton Height | 1/8 |
| Carton Width | 16 1/2 |
| Gross Weight | 1 |
| Net Weight | 1.0 |
| Depth(IN,inches) | 16.0000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 1 |
| Carton Depth(IN,inches) | 24.3750 |
| Carton Height(IN,inches) | 0.1250 |
| Carton Width(IN,inches) | 16.5000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 1 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28 in. |
| Shipping Height | 5.04 in. |
| Shipping Length | 21 in. |
| Shipping Weight | 41 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.01 ft³ |
| Dimensional Weight | 0.09 lbs. |
| Total of Cubes | 0.01 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 0.09 lbs. |
Product Details
| Width | 23" Wide |
| Height | 0.04" Tall |
| Depth | 16" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.










