$9.99
Small Item Bins (3-Pack) - GAWESB3PGC
$9.99
Key Features
Each holds up to 10 lbs
4.5" wide x 4" high x 7" deep
Lifetime limited warranty
Easy to hang and reposition on GearTrack® Channels and GearWall® Panels or stack together securely
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Each holds up to 10 lbs
4.5" wide x 4" high x 7" deep
Lifetime limited warranty
Easy to hang and reposition on GearTrack® Channels and GearWall® Panels or stack together securely
Specifications
Other
| Assembly Required | No |
| Color | Smoke |
| Material | Polypropylene |
| Number of Pieces Included | 3 |
| Style | Bins |
| Type of Component | Wall System Accessories |
| Warranty | Lifetime Limited Warranty |
Dimensions & Weight
| Width | 4.5 in. |
| Height | 4 in. |
| Length | - |
| Weight | 10 lbs. |
| Carton Depth | 7 |
| Carton Height | 11 3/4 |
| Carton Width | 4 1/2 |
| Gross Weight | 1 |
| Net Weight | 0.6 |
| Depth(IN,inches) | 7.0000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 1 |
| Carton Depth(IN,inches) | 7.0000 |
| Carton Height(IN,inches) | 11.7500 |
| Carton Width(IN,inches) | 4.5000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 1 |
| Weight Load Capacity | Up to 10 lbs (4.5 kg) |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 9.5 in. |
| Shipping Height | 9 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 50 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 50 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 4.5" Wide |
| Height | 4" Tall |
| Depth | 7" Deep |
| Total Load Capacity | 10 lbs/unit |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.















