$11.99
Bottle Opener - GAWEXXBOVX
Features
Specifications
Features
Features a durable steel construction for a long-lasting use
Install on GearWall® Panels & GearTrack® Channels, repositions without tools
Specifications
Other
| Assembly Required | No |
| Color | Granite |
| Material | Steel |
| Number of Pieces Included | 1 |
| Pack Size | 1 Pack |
| Style | Shelf |
| Type of Component | Wall System Accessories |
| Warranty | Lifetime Limited Warranty |
Dimensions & Weight
| Width | 4.5 in. |
| Height | 4 in. |
| Length | - |
| Weight | 10 lbs. |
| Carton Depth | 3 1/4 |
| Carton Height | 3 1/2 |
| Carton Width | 6 |
| Gross Weight | 1 |
| Depth(IN,inches) | 7.0000 |
| Carton Depth(IN,inches) | 3.2500 |
| Carton Height(IN,inches) | 3.5000 |
| Carton Width(IN,inches) | 6.0000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 1 |
| Weight Load Capacity | Up to 10 lbs (4.5 kg) |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 9.5 in. |
| Shipping Height | 9 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 50 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 50 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 4.5" Wide |
| Height | 4" Tall |
| Depth | 7" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.









