$149.99
GearWall Panel Base Board (4-Pack) - GAWT08BTTM
$149.99
Key Features
5-7/8" H x 96" L x 5/8" D
10-year limited warranty
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
5-7/8" H x 96" L x 5/8" D
10-year limited warranty
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 96 in. |
| Height | 5.88 in. |
| Length | 5 in. |
| Weight | 23 lbs. |
| Carton Depth | 96 3/4 |
| Carton Height | 3 |
| Carton Width | 6 1/4 |
| Gross Weight | 23 |
| Depth(IN,inches) | 0.6250 |
| Net Weight(LB,pounds) | 23 |
| Carton Depth(IN,inches) | 96.7500 |
| Carton Height(IN,inches) | 3.0000 |
| Carton Width(IN,inches) | 6.2500 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 23 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 101 in. |
| Shipping Height | 10.88 in. |
| Shipping Length | 10 in. |
| Shipping Weight | 63 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 63 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 1.63 ft³ |
| Dimensional Weight | 20.29 lbs. |
| Total of Cubes | 1.63 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 20.29 lbs. |
Product Details
| Width | 96" Wide |
| Height | 5 7/8" Tall |
| Depth | 5/8" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.












