$39.99
Clean-Up Caddy - GAWU12CCTG
$39.99
Key Features
Holds up to 25 lbs
12" wide x 12.375" high x 6" deep
Lifetime limited warranty on products ensures easy replacement of materials
Description
The Gladiator® Clean-Up Caddy hangs securely on GearWall® Panels and GearTrack® Channels. The included paper towel holder keeps paper towel neat and in sight in the garage, while the upper shelf is perfect for sprays, wipes and other cleaning supplies. The Clean-Up Caddy is designed to keep your cleaning supplies organized, off the floor and in one place.
Read MoreAvailable from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Holds up to 25 lbs
12" wide x 12.375" high x 6" deep
Lifetime limited warranty on products ensures easy replacement of materials
Specifications
Other
| Assembly Required | Yes |
| Color | Silver Tread |
| Hardware Included | No |
| Material | Steel |
| Number of Pieces Included | 1 |
| Style | Wall System Accessories |
| Warranty | Lifetime Limited Warranty |
Dimensions & Weight
| Width | 12 in. |
| Height | 12.38 in. |
| Length | 6 in. |
| Weight | 25 lbs. |
| Carton Depth | 8 |
| Carton Height | 3 |
| Carton Width | 13 1/4 |
| Gross Weight | 3 |
| Depth(IN,inches) | 6.0000 |
| Carton Depth(IN,inches) | 8.0000 |
| Carton Height(IN,inches) | 3.0000 |
| Carton Width(IN,inches) | 13.2500 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 3 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 17 in. |
| Shipping Height | 17.38 in. |
| Shipping Length | 11 in. |
| Shipping Weight | 65 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 65 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.52 ft³ |
| Dimensional Weight | 5.37 lbs. |
| Total of Cubes | 0.52 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 5.37 lbs. |
Product Details
| Width | 12" Wide |
| Height | 12.375" Tall |
| Depth | 6" Deep |
| Total Load Capacity | 25 lbs/unit |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.













