$27.99
Horizontal Bike Hook (2-Pack) - GAWUXXHBTG
$27.99
Key Features
Maximum Tire Width: 2.2"
Holds up to 25 lbs. per hook and 50 lbs. per pair of hooks
Features a durable steel construction for a long-lasting use
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Maximum Tire Width: 2.2"
Holds up to 25 lbs. per hook and 50 lbs. per pair of hooks
Features a durable steel construction for a long-lasting use
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 12 in. |
| Height | 4 in. |
| Length | 4 in. |
| Weight | 4 lbs. |
| Carton Depth | 20 1/2 |
| Carton Height | 2 1/2 |
| Carton Width | 4 1/2 |
| Cutout Height (in) | 4 |
| Gross Weight | 4 |
| Depth(IN,inches) | 4.0000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 4 |
| Carton Depth(IN,inches) | 20.5000 |
| Carton Height(IN,inches) | 2.5000 |
| Carton Width(IN,inches) | 4.5000 |
| Cutout Height Min(IN,inches) | 4.0000 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 4 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 17 in. |
| Shipping Height | 9 in. |
| Shipping Length | 9 in. |
| Shipping Weight | 44 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 44 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.11 ft³ |
| Dimensional Weight | 1.16 lbs. |
| Total of Cubes | 0.11 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 1.16 lbs. |
Product Details
| Width | 12" Wide |
| Height | 4" Tall |
| Depth | 4" Deep |
| Total Load Capacity | 25 lbs/unit |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.









