$9.99
S Hook - GAWUXXSHRH
$9.99
Key Features
Holds up to 25 lbs per hook
2.75" wide x 5" high x 1" deep
Features a durable steel construction for a long-lasting use
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Holds up to 25 lbs per hook
2.75" wide x 5" high x 1" deep
Features a durable steel construction for a long-lasting use
Specifications
Other
| Assembly Required | No |
| Color | Granite |
| Material | Carbon Steel with Rubber Sleeve |
| Number of Pieces Included | 1 |
| Pack Size | 1 Pack |
| Style | Hooks |
| Type of Component | Wall System Accessories |
| Warranty | Lifetime Limited Warranty |
Dimensions & Weight
| Width | 2.75 in. |
| Height | 5 in. |
| Length | 1 in. |
| Weight | 25 lbs. |
| Carton Depth | 7 1/4 |
| Carton Height | 4 1/2 |
| Carton Width | 5 1/4 |
| Gross Weight | 0 |
| Depth(IN,inches) | 1.0000 |
| Carton Depth(IN,inches) | 7.2500 |
| Carton Height(IN,inches) | 4.5000 |
| Carton Width(IN,inches) | 5.2500 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 0 |
| Weight Load Capacity | Up to 25 lbs (11.3 kg) |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 7.75 in. |
| Shipping Height | 10 in. |
| Shipping Length | 6 in. |
| Shipping Weight | 65 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 65 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.01 ft³ |
| Dimensional Weight | 0.08 lbs. |
| Total of Cubes | 0.01 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 0.08 lbs. |
Product Details
| Width | 2.75" Wide |
| Height | 5" Tall |
| Depth | 1" Deep |
| Total Load Capacity | 25 lbs/unit |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.










