$29.99
KitchenAid Go® Cordless USB Charging Dock - KRBC12
$29.99
Key Features
Plugs into any USB port
Battery charging dock designed to match your KitchenAid Go™ Cordless products (sold separately)
Works with all KitchenAid Go™ Products (sold separately)
Description
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Plugs into any USB port
For convenient charging (USB A to USB C).
Battery charging dock designed to match your KitchenAid Go™ Cordless products (sold separately)
And provide a clutter-free home for charging your KitchenAid Go™ 12v MAX lithium ion removable battery (sold separately)
Works with all KitchenAid Go™ Products (sold separately)
Sold separately.
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 1 lbs. |
| Carton Depth | 4 5/8 |
| Carton Height | 7 1/2 |
| Carton Width | 2 |
| Gross Weight | 1 |
| Net Weight | 0.0 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 41 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
General Specifications
| Prop 65 | Standard |
Technical Specifications
| Accessory Type | Miscellaneous |
| Cordless | Yes |
| Depth | 3-7/64 in |
| Gross Weight | 0.57 lbs |
| Height | 0-31/32 in |
| Net Weight | 0 lbs |
| Volts | 12 |
| Width | 2-49/64 in |
You might also like these best sellers...
Where to Buy KitchenAid Appliances in Minnesota.




























