$111.00
30 In. Microwave Trim Kit - MK2220AW
Specifications
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 29.75 in. |
| Height | 18.88 in. |
| Length | 1 in. |
| Weight | - |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 34.75 in. |
| Shipping Height | 23.88 in. |
| Shipping Length | 6 in. |
| Shipping Weight | - |
| Total of Shipping Weight | - |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.33 ft³ |
| Dimensional Weight | 3.38 lbs. |
| Total of Cubes | 0.33 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 3.38 lbs. |
Dimensions
| Depth | 1 in |
| Gross Weight | 13 lbs |
| Net Weight | 0 lbs |
| Height | 18.875 in |
| Width | 29.75 in |
Details
| Extra Items | Bottom Plate, Hardware For Installation, Installation Parts, Rails, Screws |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Amana Appliances in Minnesota.








