$121.00
27 in. Trim Kit for 1.5 Cu. Ft. Countertop Microwave with Convection Cooking - MTK1527PZ
27 in. Trim Kit for 1.5 Cu. Ft. Countertop Microwave with Convection Cooking
Model: MTK1527PZ






27 in. Trim Kit for 1.5 Cu. Ft. Countertop Microwave with Convection Cooking
Model: MTK1527PZ
$121.00
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Specifications
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 26.88 in. |
| Height | 18.88 in. |
| Length | 1.13 in. |
| Weight | 14.8 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 31.88 in. |
| Shipping Height | 23.88 in. |
| Shipping Length | 6.13 in. |
| Shipping Weight | 54.8 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 54.8 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.33 ft³ |
| Dimensional Weight | 3.44 lbs. |
| Total of Cubes | 0.33 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 3.44 lbs. |
Dimensions
| Depth | 1-1/8 in |
| Gross Weight | 14-4/5 lbs |
| Height | 18-7/8 in |
| Net Weight | 10-1/2 lbs |
| Width | 26-7/8 in |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Maytag Appliances in Minnesota.







