$109.99
27" Hardwood Top - GAAC27HWGX
$109.99
Key Features
Fits all Premier Modular GearBoxes and GearDrawers
26-1/4" W x 3/4" H x 23-1/2" D
1-Year Limited Warranty on Wooden Top
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Specifications
Features
Fits all Premier Modular GearBoxes and GearDrawers
26-1/4" W x 3/4" H x 23-1/2" D
1-Year Limited Warranty on Wooden Top
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 26.25 in. |
| Height | 0.75 in. |
| Length | - |
| Weight | 10.2 lbs. |
| Carton Depth | 28 |
| Carton Height | 1 1/16 |
| Carton Width | 30 3/4 |
| Gross Weight | 13 |
| Net Weight | 10.2 |
| Depth(IN,inches) | 23.5000 |
| Net Weight(LB,pounds) | 10 |
| Carton Depth(IN,inches) | 28.0000 |
| Carton Height(IN,inches) | 1.0625 |
| Carton Width(IN,inches) | 30.7500 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 13 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 31.25 in. |
| Shipping Height | 5.75 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 50.2 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 50.2 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 26.25" Wide |
| Height | 0.75" Tall |
| Depth | 23.5" Deep |
| Assembly Required | No |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.























