$109.99
Sports Caddy GearTrack® Pack - GAKT48SLGY
$109.99
Key Features
Ball Caddy holds up to 25 lbs
48-1/2" wide x 27-3/4" high when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Lifetime limited warranty on hooks and caddy and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Description
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
Ball Caddy holds up to 25 lbs
48-1/2" wide x 27-3/4" high when assembled as shown
GearTrack® Channel holds up to 75 lbs per linear foot
Lifetime limited warranty on hooks and caddy and 10-year limited warranty on GearTrack® Channel
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 48.5 in. |
| Height | 27.75 in. |
| Length | - |
| Weight | 9.7 lbs. |
| Carton Depth | 15 9/16 |
| Carton Height | 6 3/16 |
| Carton Width | 49 5/16 |
| Gross Weight | 18 |
| Net Weight | 9.7 |
| Depth(IN,inches) | 10.2500 |
| Net Weight(LB,pounds) | 10 |
| Carton Depth(IN,inches) | 15.5625 |
| Carton Height(IN,inches) | 6.1875 |
| Carton Width(IN,inches) | 49.3125 |
| Gross Weight(LB,pounds) | 18 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 53.5 in. |
| Shipping Height | 32.75 in. |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 49.7 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 49.7 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Product Details
| Width | 48 1/2" Wide |
| Height | 27 3/4" Tall |
| Depth | 10 1/4" Deep |
| Assembly Required | Yes |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Gladiator Appliances in Minnesota.











