$129.99
Top Freezer Refrigerator Ice Maker Assembly - 4396418
$129.99
Key Features
This product is a Factory Certified Accessory. These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
Package contains (1) Top Freezer Refrigerator Ice Maker Assembly
Tools Needed: Multi screwdriver, standard pliers and a small crescent wrench
Available from Sorenson's Appliance & TV, serving customers throughout Minnesota.
Features
This product is a Factory Certified Accessory. These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
Package contains (1) Top Freezer Refrigerator Ice Maker Assembly
Tools Needed: Multi screwdriver, standard pliers and a small crescent wrench
Specifications
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
Details
| This Part is a Replacement for the Following Part Numbers | 1165801A, IC6, IC7, 67001740A, IC11B, 1165807A, 4344173, 67001740 |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 5.17 lbs. |
| Gross Weight | 5-17/100 lbs |
| Net Weight | 5-17/100 lbs |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 45.17 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 45.17 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Dimensions
| Gross Weight | 5.17 lbs |
| Net Weight | 5.17 lbs |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Whirlpool Appliances in Minnesota.












